Stypendia za wyniki w nauce

W dniu 15 marca 2024 r., w obecności społeczności szkolnej, zostały wręczone stypendia Burmistrza Chełmka za wysokie wyniki w nauce. Z naszej szkoły stypendia otrzymali:

1. Wiktoria Balcerak
  2. Antonina Nędza
  3. Zofia Owsiak
  4. Jan Basoń
  5. Hanna Matejek
  6. Blanka Olejniczak
  7. Oliwia Ostrowska
  8. Ksawery Peschak
  9. Tymoteusz Rybak
  10. Zofia Czerw

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szkolnych.

Podziękowanie za tablicę interaktywną

Uczniowie klasy 3 serdecznie dziękują Radzie Rodziców za wspaniały prezent – tablicę interaktywną. Radość w klasie była ogromna. Dzieci już na pierwszej lekcji korzystali z nowego sprzętu. Jesteśmy przekonani, że dzięki niej lekcje staną się bardziej atrakcyjne.

Dziękujemy!

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 14 marca 2024 r. w remizie OSP w Chełmku, zostały przeprowadzone gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom„. W zmaganiach udział wzięli uczniowie naszej gminy, którzy rywalizowali w kategoriach:
I GRUPA WIEKOWA – klasy I-IV
II GRUPA WIEKOWA – klasy V-VIII

W wyniku rywalizacji w drugiej grupie wiekowej III miejsce zdobyła – Maja Janiszewska

Wszystkim uczestnikom  gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Dzień kobiet

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

8 marcaMiędzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.  I mimo, że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami, oczywiście były też życzenia i tradycyjne  „ Sto lat”, oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

Z okazji święta kobiet chłopcy z klasy III zadbali o to, aby dziewczęta w tym dniu poczuły się wyjątkowo.

LEKCJA W KINIE

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w multimedialnej lekcji, podczas której poznali świat dubbingu. Dzieci dowiedziały się czym jest dubbing filmowy. Zobaczyły na czym polega praca tłumacza, reżysera, realizatora dźwięku i aktora dubbingowego.

Okulary vr

Marzec – Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy nadejścia wiosny dzięki okularkom VR uczniowie klasy pierwszej mogli na chwilę przenieść się w ten magiczny wiosenny czas,  a następnie wykonać swoje wiosenne prace plastyczne w programie Paint. Wiosno przybywaj !

Zaproszenie do akcji czytelniczej

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów i przedszkolaków do udziału w niezwykłej akcji czytelniczej „Kinder mleczna kanapka. Przerwa na wspólne czytanie”.

Aby zdobyć książki do biblioteki szkolnej trzeba kupić batonik „Kinder mleczna kanapka”, zjeść ją, a opakowanie i paragon przynieść do biblioteki. Każde 10 opakowań to jedna książka. Do zdobycia są cztery różne książki. Akcja trwa do 30 kwietnia.

Opakowania i paragony prosimy przynieść do biblioteki w godzinach otwarcia.

Szczegóły można znaleźć na stronie: www.kinder.com.pl

Biblioteka zaprasza!

Przed feriami zimowym miały miejsce intensywne prace z wiązane z przenosinami biblioteki do budynki naszej szkoły. Dzięki niezwykłej pomocy uczniów i rodziców udało się przenieść wszystkie książki, regały, całe wyposażanie do dawnej sali świetlicy szkolnej.
Od teraz uczniowie mogą swobodnie korzystać z zasobów biblioteki szkolnej. W trakcie przerw mogą poczytać książki, zagrać w gry i miło spędzić czas w bibliotece.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zapraszamy do Biblioteki!